Online Turnuvalar
Turnuva Adı Kategori Tarih Açıklama Durumu
Hackathon 1: Back to School Hackathon 1-31 Ekim Ortaokul ve lise öğrencilerinin bir takım içerisinde onlara tanımlanan güncel bir probleme iş ve fikir birliği içerisinde inovatif, uygulanabilir ve yaratıcı çözümler getirebilecekleri; bu çözümleri 3D tasarıma dökerek diğer takımlarla arkadaşça rekabet edebilecekleri, aynı zamanda eğlenebilecekleri bir etkinliktir. Öğrenciler ay boyunca EducatHUB’da eğitim aldılar, mentörlerle canlı yayınlarda buluştular. Ekim ayının son iki günü kendilerine verilen projeyi 48 saat içinde tamamladılar.  49 ilden 652 katılımcı 28 proje ile katılarak ülke genelinde 4396 kişi tarafından projelerine oy kullanılmıştır. Oy sonuçlarına göre Turkish Coder: Akıllı Okulumuz, World Changers: Canteen For The Close, Future Script: Termovid projeleri kazanmıştır.
Hackathon 2: Hack Space Hackathon 1-30
Kasım
Virüs dünyamızı yaşanmaz hale getirdi ve uzayda yaşam aramaya başlamamız gerekiyor problemine odaklanarak çözüm geliştirdiler. Öğrenciler ay boyunca EducatHUB’da eğitim aldılar, mentörlerle canlı yayınlarda buluştular. Kasım ayının son iki günü kendilerine verilen projeyi 48 saat içinde tamamladılar. 55 ilden 326 katılımcı 28 proje ile katılarak ülke genelinde 7683 kişi tarafından projeleri oylanmıştır. Oylama sonuçlarına göre LUMOS: Mars’ta Yeni Düzen DEHA: Astroboot ESTROBOTİK: 3D ile Mars projeleri kazanmıştır.
Hackathon 3: Hack Medicine Hackathon 1-31
Aralık
Yazılım ve donanımsal projeler geliştirerek insanoğlunun en önemli sorunlarından biri olan sağlıkla ilgili çözümler geliştirecek, farklı koşullarda insan sağlığını koruyabilmek ve sağlık alanında teknolojileri geliştirmek için çözüm aradılar. Öğrenciler ay boyunca EducatHUB’da eğitim aldılar, mentörlerle canlı yayınlarda buluştular. Aralık ayının son iki günü kendilerine verilen projeyi 48 saat içinde tamamladılar. 59 ilden 193 katılımcı 43 proje ile katılarak ülke genelinde 24568 kişi tarafından projeleri oylanmıştır. Oy sonuçlarına göre İbot35lbk: Maskrobik Nigrum Rosea: KEMOHOME İTK10: Treat-Shirt projeleri kazanmıştır.
Hackathon 4: Hack Art Hackathon 1-31
Ocak
Yapay zekâ, sanal gerçeklikle gelişen sanat projeleri geiştirdiler. Öğrenciler ay boyunca EducatHUB’da eğitim aldılar, mentörlerle canlı yayınlarda buluştular. Ocak ayının son iki günü kendilerine verilen projeyi 48 saat içinde tamamladılar. 61 ilden 183 katılımcı 25 proje ile katılarak ülke genelinde 8300 kişi tarafından projeleri oylanmıştır. Oy sonuçlarına göre Nigrum Rosea: AURORA FlareoRaptorlar: Gerçek Hayatta Sanat ARTistler: ALPHECCA projeleri kazanmıştır.
Hackathon 5: Hack Entrepreunership Hackathon 1-28
Şubat
Sürdürülebilir, yaratıcı ve topluma faydalı girişimcilik projeleri geliştirmekteler. Öğrenciler ay boyunca EducatHUB’da eğitim aldılar, mentörlerle canlı yayınlarda buluştular. Şubat ayının son iki günü kendilerine verilen projeyi 48 saat içinde tamamladılar. 66 ilden 67 katılımcı katılmıştır. Oylama ve değerlendirme devam etmektedir.
Hackathon 6: Hack Robotics Hackathon 1-31
Mart
Hayatımızın her alanına dahil olup hepimiz için önemli yer tutan robotlara farklı pencerelerden bakacak, hızla ilerleyen robotik sektörünü inceleyerek robotik alanına yenilikçi çözümler getireceğiz. Başvurular websitesinde yakında başlayacak.
Hackathon 7:
Hack Agriculture 4.0
Hackathon 1-30
Nisan
Akıllı tarım projeleri Başvurular websitesinde yakında başlayacak.
Hackathon 8: Hack Industry 4.0 Hackathon 1-31
Mayıs
Sanayi devriminin dördüncü jenerasyonu olarak nitelendirilen Endüstri 4.0 ile hayatımıza giren Nesnelerin interneti, hizmetlerin interneti, akılı fabrikalar gibi bir çok yenilik projeler. Başvurular websitesinde yakında başlayacak.
Hackathon 9: Hack Artificial Intelligence Hackathon 1-30
Haziran
Yapay zekâ hayatımızı nasıl değiştirecek? Yapay zekâ için geliştirilecek projeler. Başvurular websitesinde yakında başlayacak.
Hackathon 10: All Star Hackathon 1-31
Temmuz
9 ay sonunda finale kalan takımların mücadele ettiği heyecan dolu bir serüven! Başvurular websitesinde yakında başlayacak.