Dr. EMRE OLCA - Online Bilişim Robotik Kodlama Ders Müfredatı ve Uzaktan Eğitimi

Dr. EMRE OLCA

Lisans'ını Bilgisayar Mühendisliği'nde bitirdikten sonra yüksek lisansını Dokuz Eylül Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği'nde tamamlanmıştır. Yüksek lisans eğitiminin ikinci yılında Almanya - Konstanz Üniversitesine giderek yüksek lisansını burada tamamlamıştır. Yüksek lisans sırasında ve sonrasında 7 yıl özel sektörde çalıştıktan sonra 2013 yılında Öğretim Üyesi olarak çalışmaya başlamıştır. Aynı yıl Ege Üniversitesi'nde başlayan doktora eğitimi, 2019 yılında tamamlanarak Doktor ünvanını kazanmıştır.

Şu an İstanbul'daki bir vakıf üniversitesinde Yazılım Mühendisliği Bölümünde Dr. Öğr. Üyesi olarak çalışmaktadır. 2'si yurtiçi konferans, 5'i uluslararası konferans ve Dokuz Eylül Üniversitesi Dergisinde 1 makale olmak üzere Veri Gizliliği üzerine akademik çalışmaları bulunmaktadır.

2017 yılından beri Çocuklara Kodlama adı altında Temel Kodlama ve Robotik Kodlama eğitimleri vermektedir. Özellikle devlet okulları olmak üzere birçok kurumda 3 yılda binlerce öğrenciye kodlama eğitimi vermiş, kodlama üzerine seminerler düzenlemiş ve televizyon programlarına katılmış, proje çalışmalarında bulunmuş ve robot yarışmalarına katılmıştır.