ERKAN ULU OKULLARI - Online Bilişim Robotik Kodlama Ders Müfredatı ve Uzaktan Eğitimi

ERKAN ULU OKULLARI

https://www.erkanulu.k12.tr/

Erkan Ulu Okulları'nın kurucusu kimya yüksek mühendisi Erkan ULU, kişisel olarak 1982 yılından itibaren Anadolu liseleri ve kolejlere bizzat öğrenci yetiştiren sadece sınavlara değil, hayata hazırlamayı öncelik edinmiş biri olarak eğitim dünyasında haklı bir yer edindi.

1982-1997 yılları arasındaki ilkokul 4 ve 5. sınıflarla yapılan çalışmalar OKS’nin devreye girmesi ve ilköğretimin 8 yıla çıkması ile birlikte 1997 yılından itibaren 7 ve 8. sınıf öğrencileri ile çalışmaya başladı.

2000-2008 yılları arasında Nişantaşı’nda yapılan çalışmalar, 2008 yılından itibaren Fulya’da Otim Binası’na geçerek Erkan Ulu Eğitim Merkezi’nin açılması ile farklı bir kulvara kaydı. Yaklaşık 12 yıldır akıllı tahta ve 9 yıldır da iPad ile eğitim yapan Erkan Ulu Eğitim Merkezi, hem iPad ile eğitim yapan ilk kurum, hem de kendi uygulamasını kullanan ilk kurum olma özelliğini taşımaktadır.

2015 yılında dershanelerin dönüşüm süreci ile birlikte açılan Erkan Ulu Özel Ortaokulu ile de uzun yıllardan beri gerçekleştirilmek istenen okul projesi hayata geçirilmiştir. 2019-2020 yılında okul olarak 5. eğitim-öğretim yılına başlayan Erkan Ulu Okulları, Ortaköy’deki kampüsünde ilkokul ve ortaokul olarak hizmet vermektedir.

Yıllar boyunca öğrencilerinin %70’i liselere giriş sınavlarında en yüksek puana sahip "ilk 5 okula yerleşen" Erkan Ulu eko sistemi, bu alandaki tecrübesini konularına hâkim, yüksek performansta öğretmen kadrosu ile 2020-2021 eğitim öğretim yılından itibaren artık ana sınıfından itibaren öğrencilerine aktarmayı hedeflemektedir.
 

DERSLERİ

 

MELTEM ÖKSÜZ KARAGÖZ

Eğitim Teknolojileri Uzmanı, Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, IT Uzmanı
Yeditepe Üniversitesi “Bilgisayar Teknolojileri ve Eğitim Teknolojisi Bölümü” ile “Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü”nden çift ana dal lisansına sahip. Şu anda Bilgi Üniversitesinde LITE (Öğrenme, İnovasyon, Teknoloji ve Girişimcilik) bölümünde yüksek lisansına devam etmektedir.
Öğretmenlik görevi öncesinde bilişim, film prodüksiyon ve animasyon alanında da çeşitli deneyimleri bulunuyor. Uzmanlık alanları; “Eğitim Teknolojileri, Müfredat Tasarımı, STEAM, Girişimcilik, Robotik, Programlama, Web Tasarım, Grafik Tasarım ve Oyun Tasarımı”.
Erkan Ulu Okulları’nda Eğitim Teknolojileri Uzmanı ve Bilişim Teknolojileri Öğretmeni olarak görev yapmakta. Bilişim sistemleri ve teknolojileri konusunda verdiği derslerin yanı sıra Liderlik ve Mentorlük Kulübü ile okulun robotik takımının kurulmasında ve bilişim alanında farklı sosyal sorumluluk projeleri gerçekleştirilmesinde aktif rol aldı.
Eğitim teknoloğu olarak aynı zamanda diğer branş öğretmenleri ile birlikte çalışarak STEAM (STEM+A) projeleri ve ders planları üretmekte, bu çalışmaların uygulamalarını takip etmektedir.

MUSTAFA UĞURCAN ŞENGEZER

Bilişim Teknolojileri Öğretmeni
Erkan Ulu Okulları’nda Bilişim Teknolojileri Öğretmeni olarak görev alan ŞENGEZER, Yeditepe Üniversitesi’nin “Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Bölümü” ile “Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü”den mezun olmuştur. Şu anda burslu olarak Eğitim Bilimleri Enstitüsü “Eğitim Programları ve Öğretim Bölümü”nden tezli yüksek lisansı devam etmektedir. Aynı zamanda, Anadolu Üniversitesi Web Tasarım ve Kodlama önlisans mezunudur.
Öğretmenlik görevi öncesinde uzaktan eğitim (LMS), web tasarım ve kodlama üzerinde bir çok proje geliştiren Şengezer; Eğitim Teknolojileri, Elektronik, Robotik, Web Programlama-Tasarım ve Programlanabilir Drone alanlarında uzmanlığa sahiptir. Yabancı dil olarak, İngilizce bilmektedir.