HUBCup 2023 Kodu Game Turnuvası

 
 

HUBCup 2023 Kodu Game Turnuvası

Şartlar

HUBCUP tarafından belirtilen kurallar çerçevesinde başvurular kabul edilir.

Başvurular

Başvurular 08 Ocak 2023 tarihine kadar bu web sitesi üzerinden yapılacaktır.

Konu

Kodu Game ile yapılmış ''Sürdürebilir Yaşam'' temalı oyun-animasyon ile başvurulur.

Ödüller

İki ayrı kategoride; 8-10 yaş (ilkokul) ve 11-14 yaş (ortaokul) sürpriz ödüller kazanma fırsatı!

Turnuva Hakkında

HUBCup “Kodu Game” ile öğrenciler “Sürdürülebilir Yaşam” temasıyla Kodu Game üzerinden kodlayarak oluşturacakları oyun-animasyon ile sürdürülebilir yaşam konularını ele alacaklar. ''Sürdürülebilir enerji kaynakları nelerdir?'', ''Sürdürülebilir enerji için daha az enerji kullanımını nasıl sağlarız?'' sorularından yola çıkarak gezegenimizin çevresel sorunlarının neler olduğu hakkında yaşantılarındaki deneyimlerinden yola çıkarak sürdürülebilir yaşam oluşturmak için nelere dikkat etmeleri ve bu soruna nasıl yaklaşmaları gerektiği hakkında fikirlerini ortaya koyacaklar. Sürdürülebilir çevre oluşturmak için buldukları yaratıcı fikirlerini ‘’Kodu Game’’ üzerinden kodlayarak çağımızın sorunlarına bilim ile yaklaşarak inovatif bakış açısı oluşturacaklar. Kodu Game yarışması ile çocuklarımızın yaratıcılık, paylaşma ve işbirliği duygularını geliştirmeyi hedeflemekteyiz.. Öğrencilerin ''Sürdürülebilir Yaşam''ı keşfetmek için yaratıcılığını ve hayal gücünü ''Kodu Game'' üzerinden oyuna dönüştüreceği büyük heyecan başlıyor.

HUBCup İşleyiş

1.Yarışma başvuru ve EducatHUB üyelik oluşturma tarihi (13 Aralık - 08 Ocak)
2.HUBCUP bilgilendirme - Zoom Toplantısı 09 Ocak 2023
3.Projelerin EducatHUB’a yüklenmesi : 17 Mart 2023 23:59 (son tarih)
4.Jüri değerlendirmesi (yarı finale kalan takımların belirlenmesi) Yarı Finale kalan takımların ilanı: 20 Mart 2023
5.Halk oylaması : 20 - 26 Mart 2023 23:59
6.Finale kalan takımların açıklanması. 30 Mart 2023
7.Finale kalan takımların jüri ile online mülakat görüşmeleri: 01 Nisan 2023
8.Kazananların ilanı : 02 Nisan 2023
1Başvuru Şartnamesi ve Başvuru Formu
Takım kaydı sadece mentor tarafından yapılan başvurular kabul edilir. Bireysel başvurular kabul edilmeyecektir. İlkokul ve ortaokul kategorilerinde juri ve halk oylaması değerlendirmesi sonrası takımlar finale kalmaya hak kazanır.
Şartname Dosyası | | Başvuru Formu
2Takım Kategorileri
8-10 yaş (İlkokul)
11-14 yaş (Ortaokul)
3Proje Teslimi Hakkında
Öğrenciler projelerini EducatHUB proje modülü üzerinden teslim eder.
EducatHUB “Proje Başvuru Formu” bölümünde bulunan, “Proje Afişi” kısmına proje ile ilgili afiş resim olarak yüklenmelidir (.png, .jpeg) ve proje afişi 1600x900px boyutunda olmalıdır. Proje afişi, “Sürdürülebilir Yaşam” teması ve proje özelliklerini ön plana çıkaracak şekilde oluşturulabilir.
EducatHUB “Proje Başvuru Formu” bölümünde bulunan “Kısa Proje Açıklama” bölümünde projenin genel tanıtımı ve “Projemin detaylı Açıklaması” bölümünde proje ile ilgili tüm detayların yazılması gerekmektedir.
Proje dosyası “takımadı”.zip olacak şekilde sisteme eklenmelidir. Proje .zip dosyası içerisinde, kodu game proje dosyası “ProjeAdı”.kodu2 formatında eklenmelidir.
Projenin anlatımını içeren en fazla 2 dakikalık Youtube'a yüklenmiş video linki EducatHUB “Proje Teslim Et” formunda bulunan “YouTube Video Linki” bölümüne eklenmelidir.
EducatHUB proje modülünde bulunan tüm bölümlerde proje teslim tarihine kadar ekleme, çıkarma ve düzenlemeler yapılabilir. Proje Türkiye geneli oylamaya gönderildikten sonra herhangi bir değişiklik yapılamaz.
4Ödüller
Ödüller
Mükemmellik (Excellence) Ödülü
Halk oylaması ve Jüri değerlendirmesi ile ortak olarak seçilen ilkokul & Ortaokul birincisinin kazandığı ödüldür. Turnuva Şampiyonu olan takımlara Stembox kutusu ve kupa verilecektir.
Yükselen Yıldızlar
Halk oylaması ve Jüri değerlendirmesi ile ortak olarak seçilen ilkokul & Ortaokul ikincisinin kazandığı ödüldür. Yükselen Yıldızlar ödülü alan takıma Educat StemBox seti ve madalya hediye edilecektir.
Genç Mucitler
Halk oylaması ve Jüri değerlendirmesi ile ortak olarak seçilen ilkokul & Ortaokul üçüncüsünün kazandığı ödüldür.Genç Mucitler ödülü alan takıma Educat StemBox seti ve madalya hediye edilecektir.
5Juri Değerlendirme Ölçeği
Teslim edilen proje dökümanları ve değerlendirme ölçeğiyle birlikte değerlendirilen projeler halk oylaması ve Jüri tarafından belirlenerek finale yükselir. Finale geçen projeler halk oylaması sonuçları ve jüri değerlendirme ölçeği dikkate alınarak jüri değerlendirme kurulu tarafından finalistleri belirleyecektir.
Juri değerlendirme ölçeği için tıklayın
6Juri Değerlendirme Kurulu
Asiye YAKUPOĞLU
Büşra AĞIRBAŞ
Fatoş BÖLÜKBAŞI
Sultan MERT BURTGİL
Özge IRVANALIOĞLU
8Yardım Kılavuzu
EducatHUB yeni nesil dijital öğrenme platformu üzerinden turnuvaya hazırlık eğitimleri ve projelerinizi gönderme yönergelerine ulaşabilirsiniz. Yardım kılavuzu için tıklayın

EducatHUB Kullanımı Yardım Videoları

1EducatHUB'da Kurum Hesabı Nasıl Oluşturursunuz?
2EducatHUB'da Kurum Hesabınıza Öğretmen Tanımlamayı Nasıl Yaparsınız?
3EducatHUB'da Kurum Hesabınızda Sınıf Nasıl Oluşturursunuz?
4EducatHUB'da Kurum Hesabınızda Sınıfınıza Öğrenci Nasıl Eklersiniz?
5EducatHUB Bir Sınıfa Nasıl Ders Atanır?
6EducatHUB Ders İçeri Nasıl Görüntülenir? (Öğrenciler İçin)
7EducatHUB'da Proje Nasıl Oluşturulur ve Nasıl Gönderilir? (Öğrenciler İçin)
8EducatHUB'a Teslim Edilen Bir Projeyi Mentör Ulusal Oylamaya Nasıl Gönderir?