İLKNUR ÇINAR YAĞCIOĞLU - Online Bilişim Robotik Kodlama Ders Müfredatı ve Uzaktan Eğitimi

İLKNUR ÇINAR YAĞCIOĞLU

İlknur Çınar Yağcıoğlu, Girne Amerikan Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri lisans eğitim boyunca üniversitenin uzaktan eğitim ve yaşam boyu öğrenme biriminin kurulmasında aktif rol oynamış, kütüphane veritabanı eğitimlerinin online olarak verilmesi için gerekli alt yapıyı ve içeriği yüksek lisans tezi olarak oluşturmuş ve kullanıma sunmuştur. Uluslararası müfredatlarla çalışmaya alışkın olup 3 yıl Kuzey Kıbrıs'ın en prestijli okulu English School of Kyrenia' da çalışmıştır. Ardından İstanbul'da uluslararası müfredat ve akreditasyonlara(CIS, IB) sahip bir özel okulda çalışmaya başlamıştır. Aynı zamanda CISCO ve Oracle Eğitmeni olan Yağcıoğlu, 12 yıldan bu yana eğitim alanında çeşitli konumlarda çalışmış, birçok IB proje ve Tübitak proje çalışmalarında danışmanlık yapmış, öğretmen eğitimleri ve teknoloji kullanımına yönelik veli sempozyumları yürütmüştür. Çalıştığı kurumların online eğitim platformlarını oluşturmuş, eğitimlerini vermiş ve tablet eğitimine geçiş sürecini yönetmiştir.

Günümüzde önemli bir girişim olan STEM, Robotik ve kodlama alanlarında önemli çalışmalarda yer almış ve katkı sağlamıştır. 2018-19 yılında Mentör olduğu robotik okul takımıyla Türkiye 2.si olmuş ve Türkiye'yi uluslararası platformda temsil etmiştir. 2019-20 de Educat ve Nişantaşı Üniversitesi işbirliği ile Bilişimci Kızlar projesini yürütmüştür.

Üniversite ve farklı kurumların organize ettiği çeşitli konferans ve sempozyumlarda seminerler vermiştir.

Halen VEX Robotics Türkiye/Educat'de Eğitim Direktörü ve VEX Robotics turnuvaları etkinlik organizatörü olarak görev yapmaktadır.