Raspberry Pi ile IOT

Bilgisayar Sistemlerinin çeşitliğini göstermek ve düşük maliyet / yer tasarrufu sağlayarak IOT projeleri yaratmak için vazgeçilmez bir cihazdır. Ülkemizde yeni yeni kullanıma başlanan cihaz 4. seri üretimiyle sadece bir ekran ve klavye/mouse bağlanarak ortalama özellikte bir bilgisayara daha düşük maliyet ile sahip olabiliriz. Raspbian işletim sistemi sayesinde öğrencilere başka işletim sistemlerinin olabileceğini göstereceğimiz gibi kullanımı konusundada onların tecrube edinmelerini sağlayabiliriz.

Yeni nesil IOT projeleri artık geleceğimizi şekillendiriyor. Educathub Raspberry Pi müfredatımız sayesinde öğrenciler birçok IOT projesi yapabilir, dünyanın başka ucunda olan cihazlardaki verileri tek bir tuşla alarak onların grafiğini oluşturabilir ve istedikleri gibi yönetebiliyor olacaklar.

Müfredat ile konular Başlangıç Seviyesi ve Orta Seviye olmak üzere iki seviyede verilmektedir. Eğitim sonunda yapılacak olan proje yarışması ile öğrencilerin öğrendiklerini kullanarak proje yapma becerilerinin geliştirilmesine katkı sağlanacaktır

Konu Başlıkları
- Raspberry Pi Kurma
- Led İşlemleri
- Uzak Bağlantı Kurma
- Işık Seviyesi Kontrolü
- Ses Kullanımı
- Trafik Lambası Projesi
- Hareket Algılama
 
Gamze-Demirbas-AydinGamze-Demirbas-Aydin
 

Sınıf Seviyesi

9-10-11-12
 

Ders Süresi

18 Saat