Web Tasarım

Web tasarım müfredatımız yeni başlayanlar için Blogger eğitimi ile başlıyor. Blogger müfredatı ile deneyimlerini, fikir ve düşüncelerini tüm dünya ile paylaşmak için blog oluşturmayı öğrenirler. Ardından WordPress müfredatı ile de her ihtiyaca uygun profesyonel düzeyde web sayfası tasarımı yapma, yayınlama ve geliştirme becerisi kazanırlar.

WordPress.com teknik bir bilgi olmadan kısa süre içerisinde mobil cihazlarla uyum sağlayan birçok tema seçeneği ile bir blog başlatmayı veya bir web sitesi oluşturmayı sağlayan çevrimiçi platformdur. Ücretsiz olarak blog veya web sitesi tasarlayabileceğimiz gibi gelişmiş özelleştirme, güvenlik ve SEO araçları için paket satın alabiliriz. Ücretsiz alan adı sağladığı gibi özel bir alan adı alarak bunun yönetimini de WordPress.com üzerinden yönetebiliriz.

Dersin başlangıcında WordPress.com’un tema seçenekleri incelenerek, logo ve slogan seçimiyle alan adı oluşturma işlenecektir. Böylece web sitesinin temellerini atmış olup özelleştirme ile kendi içeriğimizi oluşturabileceğiz. Dersin devamında yeni sayfalar ekleme, sayfaları düzenleme, içerik ekleme gibi özelleştirmeler işlenecektir. Sonrasında okuyucu, profil ve site ayarları öğretilerek eğitim sona erecektir. Öğrenciler dersin başından itibaren bir site oluşturacaklar ve öğrendiklerini kullanmaları sağlanacaktır.

Konu Başlıkları

Blogger
- Blog Oluşturma
- Tema Tasarımı
- Yeni Yayın
- Sayfa Oluşturma

WordPress
- WordPress.com Giriş
- Temalar
- Logo ve Slogan Ekleme
- Bileşenler
- Özelleştirme
- Anasayfa Düzenleme
- Sayfa Ekleme ve Düzenleme
- Ortak Bloklar
- Biçimlendirme ve Yerleşim Öğeleri
- Bileşenler ve Göm
- Jetpack
- Coblocks Galleries ve Tekrar Bloklar
- Geri Besleme
- Araçlar ve Yönetim
- Ayarlar
- Okuyucu


 
Orhan Aslan Web Tasarım Dersi MüfredatıOrhan Aslan Web Tasarım Dersi Müfredatı
 

Sınıf Seviyesi

9-10-11-12
 

Ders Süresi

36 Saat