MUSTAFA BURAKHAN KOCABAŞ

Evli ve bir kız babası olan Mustafa Burakhan KOCABAŞ 1989 Mersin doğumludur. İlk ve orta öğretimini İleri İlköğretim okulunda liseyi ise Yahya Günsur And. Bil. Teknik Lisesinde tamamlamıştır. Lisans eğitimi ise Düzce Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Bilgisayar Öğretmenliği bölümünde tamamlamıştır.

7 yıldır çeşitli özel okullarda bilgisayar öğretmenliği, maker öğretmenlik, robotik öğretmenliği, stem ve maker danışmanlığı, eğitim teknolojileri uzmanlığı ve IT yöneticiliği yapmaktadır. Gerek üniversite gerekse öğretmenlik alanında görev yaparken kendini geliştirmek için fırsatları hep değerlendirmiştir. Okullarda öğretmen eğitimleri, sunumlar, seminerler ve konferanslar vermiştir. Okulların eğitim teknolojilerine adaptasyonu için danışmanlıklar yapmaktadır.

Robot yarışmaları için takımlar kurmakta ve çalıştırmaktadır. Robot yarışmalarında da başarılar ve dereceler elde etmiştir. Robot takımları çalıştırmakla birlikte robot yarışma organizasyonlarında görev alıp hakemlik yapmaktadır. Ayrıca bireysel olarak da arge adı altında Ürün geliştirmek, 3 boyutlu tasarım ve 3 boyutlu üretim gibi alanlarda çalışmalar yapmaktadır. Eğitim ve Teknoloji adında bir de youtube kanalı bulunmaktadır.