Geliştirilebilir ve Esnek Modüler Yapı

EducatHUB bünyesinde bulundurduğu 20’nin üzerinde modülü ile okulların yönetimsel ihtiyaçlarını tek bir yazılım üzerinden karşılayabilecek çözümler üretir. Online sınavlarınızı, PDR yönetiminizi, muhasebe işlemlerinizi, ödeme sistemlerinizi, öğrenci takibinizi ve personel performans değerlendirmelerinizi tek platform üzerinden yapabilirsiniz.
 

Modül Özellikleri


Tüm modüller anlaşılır, kolay kullanım esasıyla oluşturulmuştur. Geliştirilmeye açık, esnek ve modüler bir veri tabanı mimarisine sahiptir. Sunucularımız en yüksek güvenlik önlemleri ile korunmaktadır ve günlük yedeklemeler yapılmaktadır.
1ÖĞRENCİ VERİ GİRİŞİ
*Öğrenci Davranış Girişleri:
Eğilim Beceri ve İlgi Takibi (EBİT) girişi ile öğrencilerin öğretmenlerinin, yöneticilerinin veya PDR nin öğrenci eğilim, beceri ve ilgilerine göre yorumlarını girebilirler. . Seçilen öğretmenlere, yapılan EBİT girişi hakkında bildirim ve eposta gider.
*Seçmeli Sınıf ve Kulüp Oluşturma:
Okulunuzda standart dersler dışında seçmeli dersler için sınıflar ve kulüp oluşturabilirsiniz. Farklı sınıftaki öğrencileri ve ya misafir öğrencileri seçmeli sınıflarınızda bir araya getirebilir, yoklama alabilir, gelişimlerini takip edebilir ve ödevler verebilirsiniz.
*Otomatik Ders Atama ve Eşleştirme İşlemleri:
Ders atama işlemleri en kolay yapıda dizayn edilmiştir. Ders programını bir kez girdiğinizde sistem üzerinde Ders-Öğretmen, Sınıf-Öğretmen, Ders-Sınıf gibi eşleştirmeleri otomatik olarak yapar.
*e-Okul Bilgi Aktarımı:
Öğrencilerinizin e-Okul sistemi üzerindeki tüm verilerini sistem üzerine aktarabilirsiniz. Sınav notları, devamsızlık, ders programı vb. tüm bilgilerin kontrolünü EducatHUB üzerinden sağlayabilirsiniz.
2ÖĞRETMEN DOSTU MODÜLLER
*Tek Tuşla Yoklama Takibi:
Öğretmen panelinde bulunduğu gün ve ders saati, program üzerinde işaretlidir. Derse girildiğinde yoklama sayfasına gidilir ve yoklama hızlıca kaydedilir. Devamsızlıklarını anında bildirim olarak veliye iletilmesini sağlar.
*Danışman Öğretmenlik ve PDR Yönetimi:
Danışman öğretmen formları ve görüşleri sistem üzerinden öğrencilere otomatik gönderilir. PDR yönetimi sadece PDR yetkisindeki kullanıcıların ve admin yetkisindeki kullanıcıların görebildiği bir modüldür. Sistem üzerinden randevu, kayıt ve bilgi girişleri yapılabilir. Öğrenci hakkında yapılan görüşmeler PDR teknikleri ile sisteme kaydedilir.
*Anlık Etüt Oluşturma:
Etütler sisteme ister düzenli olarak isterse anlık olarak girilebilir. Düzenli etütler bölüm başkanları tarafından tanımlanır. Anlık gerçekleştirilen etütleri öğretmen bölüm başkanı ile birlikte tanımlayarak gerekli öğrencilere atanabilir.
*Dengeil Ödev Dağılımları:
Online ödevler verip, ödevlerine kazanımlar tanımlayabilir, bu kazanımlara puan verebilir ve online olarak kontrol edebilirsiniz. Sınıflara özel ödev günleri belirlenirken, aynı gün çok fazla ödev kontrolü olmaması için öğretmene diğer öğretmenlerin kontrol günleri grafik ve rakamsal olarak verilir. Böylece öğrencilerde ödev yoğunluğu dengelenir.
*ŞÖK ve Davranış Girişleri:
Öğrencilerin tüm davranış, ŞÖK girişleri ŞÖK toplantılarında alınan kararlar sisteme kaydedilir.Bu kararlar daha sonra ŞÖK raporunun oluşturulması için sistem üzerinde derlenir ve karar kaydeden öğretmen listesi sıralanır. Yönetici kararı ve imzası ile sistemde saklanır.
*Kütüphane Modülü:
Okul kütüphanesinin yönetildiği modüldür. Yeni kitap ekleme, kitapları kategorize etme, raf düzenini belirleme gibi işlemler bu modülde yapılır. Hangi kitapların hangi öğrencilerde ne kadar süredir olduğu ve öğrencilerin kaç kitap okudukları kolaylıkla takip edebilir.
3GÜÇLÜ ÖLÇME VE DEĞERLENDİRME SİSTEMİ

*Hazır Sınav Şablonları:
Herhangi bir sınav türüne bağımlı olmamakla birlikte müfredattaki tüm sınav türlerinin hazır şablonlarını ölçme değerlendirmede görebilirsiniz. İstediğiniz sınav türünde sınav kaydedebilir, sistemde kayıtlı kazanımları sorulara ekleyebilir ve analiz raporlarını alabilirsiniz.
*Seyreltilmiş 6000’den Fazla Kazanım Listesi:
Uzman öğretmenler ile hazırlanan seyreltilmiş 6000’den fazla MEB kazanımları sistem içerisinde tanımlanmıştır. Sınav, ders ve ödev oluşturmada bu kazanımları kolaylıkla tanımlayabilirsiniz.
*Tüm Analiz ve Raporlara Ulaşım:
*Toplu sonuç listesi
*Puan türüne göre sonuç listesi
*Derse göre sonuç listesi
*Sınıf ve kademelere göre sonuç listesi
*Öğrenci bazlı sınav karnesi
*Toplu sınav karneleri
*Soru analizleri
*Madde analizleri Kazanım analizleri Kazanım başarı oranlarına göre etüt listeleri oluşturma Gelişimsel bilgi haritaları (Öğrenci, Sınıf, Seviye bazlı) Ders başarı karşılaştırmaları Sınav başarı karşılaştırmaları
1SINAV OLUŞTURMA
*Online Deneme Sınavı:
Online deneme sınavları yapıp sınav karnelerini online olarak aynı gün yayınlayabilirsiniz.
*Kırpma Aracı İle Soru Bankası Oluşturma:
Sistem içerisinde açık uçlu, çoktan seçmeli, matbu, soru bankası üzerinden sınavlar oluşturabilirsiniz. Ayrıca kırpma aracı ile PDF dosyası üzerinden kolayca sorular oluşturabilir, kazanımlarını tanımlayabilirsiniz.
*Hızlı Okuma Uygulamalar:
Hızlı okuma uygulamasını öğrencilerin okuma hızlarını ölçmede ve raporlarını görüntülemede kullanabilirsiniz.
2ETKİLİ VE ANLIK VELİ İLETİŞİMİ
*Mobil Uygulama ile Anlık Bildirim:
Kurumunuza özel oluşturulan mobil uygulama tüm cihazlar ile uyumlu çalışır. Veli-öğretmen-öğrenci etkileşiminizi artırmayı sağlar. Bildirimler isteğe bağlı olarak düzenlenebilir. Bildirimlerinizi ister kısıtlayarak ister herkese açık olarak seçebilirsiniz.
*SMS - E-mail Gönderimi:
İsteğe bağlı olarak SMS ve E-mail gönderimleri sağlayabilir. Kurumuzun dışarıya yönelik etkinlik, proje ve duyurularınızı sistem üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.
3YÖNETİM MODÜLÜ
*Çoklu Kampüs Tek Yönetim:
Kampüs yönetimini kolaylaştıracak ve tek alandan yönetilmesini sağlayan Çoklu Kampüs Yönetim modülünü kullanabilirsiniz. İster tek tek raporlar alabilir, isterseniz tüm kampüslerinizin raporlarını tek ekranda inceleyebilirsiniz.
*Hesaplar Arası Kolay Geçiş:
Admin hesabı üzerinden tek bir alanda sistemdeki dilediğiniz kullanıcının hesabına giriş yapabilirsiniz. Ayrı parola veya giriş paneli bulunmaz. Tek tuşla seçim yaparak bu işlemi sağlayabilirsiniz.
*Tek Ekranda Tüm Raporlar:
Tüm öğrencilerinizin veri giriş raporlarını tek ekran üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Sistemde kullanılan listeleme tablolarının tamamında EXCEL,CVS ve PDF çıktıları almak mümkündür.
*Akıllı Uyarı Sistemi:
Akıllı Uyarı Sistemi ile istediğiniz uyarıyı kademeli olarak üstlere bildirme özelliğini kullanabilirsiniz.
*Özelleştirilebilir Arayüz:
Yazılımı kendi kurumunuzun logosu ve web siteniz üzerinden kullanabilirsiniz. Kurumsal kimliğinize uygun tema, font ve renklerde arayüzünüzü belirleyebilirsiniz.
*Veli Arama- Görüşme Takibi:
Veli arama listeleri oluşturarak aramalarınızı ve görüşme kayıtlarını takip edebilirsiniz. Tüm arama ve görüşme raporlarını tek bir ekrandan takip edebilirsiniz.
*Online Kayıt Yenileme:
Yeni kayıt işlemlerinizi ve kayıt yenilemelerini sistem üzerinden yaparak online ödeme alabilirsiniz.
*Muhasebe Entegrasyonu
Muhasebe işlemlerinizi entegre yazılımlarla takip edebilirsiniz. Yetkili tarafından ücretlendirme şekilleri oluşturulabilir (Servis, yemek,kantin vb.)Mobil Uygulama Desteği

Kurumunuza özel olarak hazırlanan mobil uygulama ile öğrenci-öğretmen ve veli etkileşiminiz artık çok daha etkin. Yoklama, ödev, etüt, duyuru gibi isteğinize bağlı tüm bildirimler ile anında iletişim sağlayabilirsiniz. Tüm platformlar ile uyumludur.


Okul Yönetimi ve Öğrenci Bilgi Sistemi


Demo hesabınız için bizimle iletişime geçiniz.