Okul Öncesi - Online Bilişim Robotik Kodlama Ders Müfredatı ve Uzaktan Eğitimi

Şaşırtıcı Keşifler EducatHUB ile Başlar!


Okul öncesi öğrencilerimizin hayal gücü yüksektir ve müthiş tasarımlar yapabilecek potansiyeldedirler. Bu potansiyellerini de oyunlar oynayarak geliştirirler. EducatHUBolarak biz, çocukların ilgilerini çekecek konularla, oyun oynarken öğrenme etkinlikleri ile bilişime merhaba demelerini sağlıyoruz. Kodlama etkinliklerinin yanı sıra robotik içeriklerimizle robotları keşfetmelerini sağlıyoruz. 

Kodlama

Okul Öncesi Scratch Junior

Scratch Junior

ScratchJr ile programcılığın temellerini kavrarken izledikleri çizgi animasyonları yaratmanın büyüsünü tadarlar. Kendi etkileşimli hikayelerini ve oyunlarını programlamayı öğrenirler.
Devamı...
Okul Öncesi Temel Algoritma – Bilgisayarsız Kodlama

Temel Algoritma – Bilgisayarsız Kodlama

Temel algoritma ve bilgisayarsız kodlama etkinlikleri ile karşılaştıkları problemleri çözmeleri için uygulayacakları adımları daha iyi planlarlar. Hayatın her aşamasındaki problemlerin çözümünde kendilerine daha fazla güven duyarlar.
Devamı...
 
Code-org -Online Bilişim Robotik Kodlama Ders Müfredatı ve Uzaktan Eğitimi

Code.Org

Her seviyeden çocuklar için ücretsiz olarak yayınlanan Code.org etkinlikleri ile oyun oynayarak kodlama öğrenirler.
Devamı...
 

Robotik

junior-robotik

Junior Robotik

Vex Robotics 123, Clementoni DOC, Matatalab gibi junior robotik etkinlikleri ile farklı robotları keşfetme fırsatı bulurlar. Robotik kodlamanın temellerini öğrenirler.
Devamı...
Okul Öncesi Makey Makey Etkinlikleri

Makey Makey Etkinlikleri

Makey Makey sayesinde çevrelerindeki herşeyi klavyeye dönüştürür, elektriğin temellerini eğlenerek öğrenirler. Oyun hamurlarıyla oyun oynamak, meyvelerle piyano çalmak gibi bir sürü eğlenceli etkinlikleri uygulama fırsatı bulurlar.
Devamı...
 
Yumuşak Devreler

Yumuşak Devreler

Sıradan oyun hamuru etkinlikleri ile vedalaşın. İletken oyun hamurlarını birbirinden keyifli elektrikli nesnelere dönüştürecekler.
Devamı...
 

Teknoloji

 
Okul Öncesi Sanal ve Arttırılmış Gerçeklik Uygulamaları

Sanal ve Arttırılmış Gerçeklik Uygulamaları

Sanal ve Artırılmış gerçeklik etkinlikleri ile geleceğin teknolojilerinin kapısını aralarlar. Çizdikleri resmin canlandığını görmek onlar için harika bir deneyim olacak. Geleceğe dair hayallerinin sınırlarını genişletecekler.
Devamı...
 

STEAM & Maker Etkinlikleri

 
Okul Öncesi STEAM Etkinlikleri

STEAM & MAKER Etkinlikleri

STEAM & MAKER etkinlikleriyle öğrenciler fen, matematik, teknoloji ve mühendislik alanlarında öğrendiklerini sanat ve tasarım ile bir üst düzeye çıkarıyorlar. Sınırların kalktığı STEAM & MAKER etkinliklerinde merak, sorgulama, eleştirel düşünme ve inovasyonla dolu bir öğrenme ortamı sağlanıyor.
Devamı...