SİNEMA OKULU

EducatHub ile hareketi yakalamaya hazır mısın?

Sinema, hayat kesitlerinin duygular ile ifade edilmiş bütünüdür. Bir filmin yaratımı her şeyden önce kendimizi ve etrafımızı algılayış biçimimizi değiştirir. Birçok film tekniğini ve software becerilerini geliştirirken, içimizdeki yaratıcının gücünü de keşfetmiş olacağız!

Online Eğitim Başlıkları
Sinematografinin temellerini kavrama
Misansenin detaylarını kavrama
Ses ve ses tiplerini kavrama
Senaryo ve hikaye akışını kavrama
Montaj tekniklerini kavrama
Kendi kısa filmini oluşturabilme


10 saati Zoom ile canlı ders olmak üzere EducatHUB platformundaki toplam 60 saatlik Sinema Eğitimi müfredatı içeriğiyle online olarak gerçekleştirilecek eğitimlerimizde EducatHUB dijital eğitim platformu kullanılacaktır.

Eğitim, EducatHUB Dijital Eğitim Platformu Sinema Eğitimi müfredatı yazarı Ece DEMİRCİOĞLU tarafından verilecektir.

ECE DEMİRCİOĞLU

1979 Mersin doğumluyum. Mersin’de akademik olarak yoğun geçen lise yıllarımın ardından 1997 yılında ODTÜ/Fen Edebiyat Fakültesi Sosyoloji bölümünde eğitimime devam ettim. 2003 yılında içimde kalan medya dünyası hayali ile Mersin’e dönüş yaptım ve TED kolejinde İngilizce öğretmeni olarak işe başladım. 2009 yılında Tarsus Amerikan kolejinde İngilizce öğretmeni olarak çalışmaya devam ettim. Film sevgisi hayatımın her alanında olduğundan, ‘Romeo ve Juliet’ okuttuğum dönemlerde öğrencilerime, oyunun sahnelerini film yapma projeleri verdim. Takip eden yıllarda IB Film eğitimi aldım ve film yapma, film analizi, film tarihi, belgesel yapımı konusunda uzmanlaştım. Film dersini öğrettiğim yıllarda öğrencilerim çok yönlü düşünmeyi, birlikte üretmeyi hatta başka kültürleri tanımayı öğrenme fırsatları oldu. Bu ders doğal olarak film sevgisinin yayılmasına ve okulda film festivali düzenleme noktasına evirildi. Birkaç yıl üst üste Golden Stickler Film Festivalini düzenledikten sonra bu dersin öğrenciler üzerinde yarattığı iç motivasyon ve tabi ki eski iş arkadaşım sevgili Mehmet Özdemir’in girişimci fikirleri sayesinde film dersinin daha geniş bir zümre tarafından öğrenilmesi konusunda adım attım.

Film dersi sayesinde öğrencilerin bütünsel düşünme becerilerini, teknik becerilerini, çok yönlü düşünebilme becerilerini ve en önemlisi proje temelli öğrenebilmeyi geliştirdikleri kaçınılmaz bir gerçektir. 21. Yy’ın olmazsa olmaz gereksinimleri arasında yaratıcı düşünebilme becerisi yer alır. 2030 yılı itibari ile diplomaların önemini yitirip, becerilerin ön planda olacağı yapay zekâ çağı için, filmin mutlaka okul müfredatlarına dâhil edilmesi gereken bir ders olduğunu düşünüyorum.

 

Yaş Seviyesi

15-18
 

Ücret

500 TL + KDV
 

Ders Süresi

10 Hafta
10 Saat Canlı Ders
60 Saat Müfredat
 

Tarih

22 Ekim - 24 Aralık
Her Perşembe
19.00 - 20.00