İlkokul ve Ortaokul için VEX IQ ile turnuva hazırlık ve STEM Eğitimi

VEX Robotics'le dünyanın en büyük robot turnuvasına hazırlanın.
İlkokul ve Ortaokul takım mentörleri için Uluslararası sertifikalı VEX Robotics eğitimlerimiz 26 Ekim'de başlıyor.

Eğitime Türkiye'deki 500'den fazla VEX Robotics ilkokul ve ortaokul takımı mentörleri veya VEX Robotics'le tanışmak isteyen meraklılar katılabilir.

Eğitimler temel seviyeden başlayacak EducatHUB müfredatı desteği ile ileryecektir. Hedefimiz Kasım - Nisan döneminde yapılacak online ve yüzyüze turnuvalara takımlarımızı hazırlamaktır.

Eğitimde yıl içinde Türkiye'de veya Dünyanın herhangi bir yerindeki turnuvalara katılım, turnuva robotlarının kodlanması, robot tasarımı, STEM projesi, dostluk mücadeleri ile önce Türkiye finaline katılım sonra da VEX Robotics dünya şampiyonasına katılım aşamaları anlatılacaktır.

Eğitimciler hayat boyu öğrenenlerdir. Şimdi EducatHUB ile eğitimcilere tüm farklı yetenek seviyelerinde yardımcı olan ücretsiz, online eğitimler sunuyoruz. Robotik sistemiyle yetkin hale gelen öğrencileri desteklerken eğlenceli ve ilgi çekici dersler yapabilirsiniz.

Sertifikalı Eğitimci programının sonunda, VEX Robotics'i uygulamaya ve robotik, kodlama ve STEM alanlarında okulunuzda teknoloji ve yenilikte bir lider olmaya tamamen hazır olacaksınız.

8 saati Zoom ile canlı ders olmak üzere toplam 16 saatlik müfredat içeriğiyle online olarak gerçekleştirilecek eğitimlerimizde EducatHUB dijital eğitim platformu kullanılacaktır.

İLKNUR ÇINAR YAĞCIOĞLU

İlknur Çınar Yağcıoğlu, Girne Amerikan Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri lisans eğitim boyunca üniversitenin uzaktan eğitim ve yaşam boyu öğrenme biriminin kurulmasında aktif rol oynamış, kütüphane veritabanı eğitimlerinin online olarak verilmesi için gerekli alt yapıyı ve içeriği yüksek lisans tezi olarak oluşturmuş ve kullanıma sunmuştur. Uluslararası müfredatlarla çalışmaya alışkın olup 3 yıl Kuzey Kıbrıs'ın en prestijli okulu English School of Kyrenia' da çalışmıştır. Ardından İstanbul'da uluslararası müfredat ve akreditasyonlara(CIS, IB) sahip bir özel okulda çalışmaya başlamıştır. Aynı zamanda CISCO ve Oracle Eğitmeni olan Yağcıoğlu, 12 yıldan bu yana eğitim alanında çeşitli konumlarda çalışmış, birçok IB proje ve Tübitak proje çalışmalarında danışmanlık yapmış, öğretmen eğitimleri ve teknoloji kullanımına yönelik veli sempozyumları yürütmüştür. Çalıştığı kurumların online eğitim platformlarını oluşturmuş, eğitimlerini vermiş ve tablet eğitimine geçiş sürecini yönetmiştir.

Günümüzde önemli bir girişim olan STEM, Robotik ve kodlama alanlarında önemli çalışmalarda yer almış ve katkı sağlamıştır. 2018-19 yılında Mentör olduğu robotik okul takımıyla Türkiye 2.si olmuş ve Türkiye'yi uluslararası platformda temsil etmiştir. 2019-20 de Educat ve Nişantaşı Üniversitesi işbirliği ile Bilişimci Kızlar projesini yürütmüştür.

Üniversite ve farklı kurumların organize ettiği çeşitli konferans ve sempozyumlarda seminerler vermiştir.

Halen VEX Robotics Türkiye/Educat'de Eğitim Direktörü ve VEX Robotics turnuvaları etkinlik organizatörü olarak görev yapmaktadır.

 

Seviye

Eğitmenler
 

Ücret

Ücretsiz
 

Ders Süresi

4 Hafta
8 Saat Canlı Ders
16 Saat Online Müfredat
 

Tarih

26 Ekim - 19 Kasım 2020
Her Pazartesi - Perşembe
18.00 - 19.00