SERCAN SOLMAZ - Online Bilişim Robotik Kodlama Ders Müfredatı ve Uzaktan Eğitimi

SERCAN SOLMAZ

2005 yılından bu yana ses kayıt stüdyolarında mix ve mastering mühendisliği, prodüksiyon, post prodüksiyon, video editörlük, jingle,kısa film, tiyatro müzikleri çalışmaları ve 'Online Kayıt Teknolojileri dersleri yönetimi yapmaktadır.

Aralarında Cubasedersleri.com, Solanahtari.com,Faanahtari.com,Davulanahtari.comve son olarak Kayıt Teknolojileri Dersleri'nin yer aldığı Evdemuzik.com sayfalarını müzik teknolojisinin öğrenilmesine yönelik bilgi arşivi oluşturmayı hedefleyerek hazırlamıştır.

1998 yılından bu güne aktif olarak müzisyenlik yapmakta oluppiyano ve gitar çalmaktadır. Kendisinin ve çeşitli sanatçıların albüm projelerinde solist, piyanist ve gitarist olarak çalışmıştır.Tiyatro oyunculuğu geçmişi vardır.

Projeler
2002 yılında Antalya'da düzenlenen 'Akdeniz Liselerarası Müzik Yarışması'nda Barış Manço Beste Ödülü kazanmıştır.
'Kurucu ortağı olduğu AnimaMüzik Prodüksiyon şirketi ile beraber 'Nestle Nesfit' reklam serisinin ve Türk Telekom'un yazılım ve oyun şirketi olan Sobee'nin animasyon ve oyun serisi ürünlerinin (Ulaşcan, Malkoçoğlu, Break the Code ve I Can Freekiek) ses tasarım ve müziklerini yapmıştır
29. Ulusal Bilişim Kurultayı'nda 'Bilisim 2012 Game Jam'etkinliğinde en iyi oyun müziği kategorisinde 1. olmuştur. Yıllar içerisinde bir çok grupta pop,rock, house, acid jazz tarzında projelerde yer almıştır.
Akıllı telefon, tablet ve pc'ler için geliştirilen çeşitli uygulama ve oyunlarda ses tasarımı ve oyun müzikleri yapmıştır. Youtube'da Ses Kayıt & Müzik Teknolojileri ve İçerik Üretimi alanında içerikier üretmektedir.
Tüm dijital platformlarda yayınlanmış bir albümü ve podcast serisi bulunmaktadır.