StemBox CUP, Işık Şehrine Yolculuk
Robot Yarışması

Educat StemBox, EducatHUB ve Eğitimde İnovasyon Derneği çözüm ortaklığıyla 2021 yılında düzenlenecek olan StemBox Cup 2021 için temaya uygun robot kodlamaya hazır mısın? Işık Şehrine Yolculuk temasıyla micro:bit kullanarak robotunu tasarla ve kodla, yarışmaya katıl, sürpriz ödülleri sen kazan! Unutma, son gün 31 Mart 2021.
 
 

StemBox Cup 2021

Şartlar

Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde yaşayan 8-14 yaş arası her çocuk yarışmaya başvurabilir.

Başvurular

31 Ocak 2021 – 31 Mart 2021 tarihleri arasında bu web sitesi üzerinden yapılacaktır.

Konu

Işık Şehrine Yolculuk temasıyla başvuru kurallarına uygun tüm robot tasarımları ile katılabilirsiniz.

Ödüller

İki ayrı kategoride; 8-10 yaş (ilkokul) ve 11-14 yaş (ortaokul) sürpriz ödüller kazanma fırsatı!

Turnuva Hakkında


“Okyanusların Kirliliği” Teması ile Scratch Üzerinden Kodlayarak Okyanusların Kirliliğine Çözüm Bulacaklar Scratch, MIT tarafından geliştirilmiş, programlama becerilerimizi geliştiren bir arayüzdür. 8-14 yaş arası öğrencileri, Scratch 3.0 üzerinden turnuva temasına uygun olan çözümleri geliştirmek üzere EducatHUB Scratch FEST 2021'e davet ediyoruz.


Okyanusların kirliliğine sende çözüm bulmak için yaratıcılığını ve hayal gücünü Scratch 3.0 üzerinden yazılıma veya oyuna dönüştürerek heyecana ortak ol! 2021 yılında “Okyanusların Kirliliği” teması ile yapılacak olan Scratch Fest, Dünya üzerinde yer alan okyanusların kirliliklerine dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak için planlanmıştır.
Şimdi Başvur

Başvurular Hakkında

1Takım Kategorileri
8-10 yaş (İlkokul) 11-14 yaş (Ortaokul)
2Takvim
Başvuru Süreci: 31.01.2021 – 31.03.2021 StemBox Cup Finali: Mayıs 2021
3Yükleme Standartları
Proje Sunumu: Dökümanlar 0-80 MB arası boyutta yüklenmelidir. Dosya formatı .zip veya .rar olmalıdır. Yüklenen dosyanın içinde en az 1 adet video veya sunum dosyası ve .docx uzantılı rapor dosyası bulunmalıdır. Yardımcı doküman içinde yer alan yönerge üzerinden görebilirsiniz.
4Ödüller
En iyi Proje Ödülü
Stem sunumunda jüriden en yüksek puanı alan takıma verilen ödüldür.

Robot Performans Ödülü I – II – III
Robot performansında en yüksek puanı alan 3 takıma verilen ödüldür.

En iyi Çaylak Ödülü
Bu ödül yarışma esnasında takımları ziyaret eden jüriler tarafından verilir. Yarışma ruhunu en iyi yansıtan takıma verilir.

Günü Star Takımı Ödülü
Yarışma gününde takımlara dağıtılan formlarda günün star takımını seçmeleri istenir. Diğer takımlardan en çok oyu alan takımın kazandığı ödüldür.

Yardımlaşma Ödülü
Yarışma esnasında ve öncesinde diğer takımlara karşılık beklemeden en çok yardım eden takıma verilir.

Üstün Liderlik Ödülü Takımların robot performans ve proje sunumları ortak bir şekilde göz önüne alınarak jüri tarafından verilen ödüldür.
5Başvuru Şartnamesi ve Başvuru Formu