Tüm sorularınız için Kullanım Yönergesi bölümünden yararlanabilir
veya
aşağıdaki iletişim kutusundan Canlı Destek alabilirsiniz.

EducatHUB ile kurumunuzu kolayca sisteme kaydedebilir, size sunduğumuz ücretsiz hizmetleri kullanmaya başlayabilirsiniz.

www.educathub.com web sitemizde bulunan HUB’a Giriş üst menüsü ile HUB Giriş ekranı açılır. Giriş ekranında en altta bulunan kırmızı renkli “Okulunu Kaydet, Öğretmeye Başla” butonu ile Okul/Kurum kayıt ekranı açılır. Bilgilerinizi girdikten sonra Kayıt Ol butonu ile Okul/Kurum hesabınızı oluşturmuş oluşturabilirsiniz.

EducatHUB’ın ücretsiz veya ücretli hizmetlerinden sadece üyeler yararlanabilir. Bu yüzden size verilen kullanıcı adı ve şifrelerle sisteme giriş yapmanız gerekmektedir.

Giriş için www.educathub.com web sitemizde bulunan HUB’a Giriş üst menüsü ile HUB Giriş ekranı açılır. Sisteme okul/kurum hesabını açan yönetici iseniz hesabı açtığınız kullanıcı adı ve şifreniz ile, öğretmen, öğrenci, içerik yazarı ve veli iseniz yöneticilerinizin veya öğretmenlerinizin size verdiği kullanıcı adı ve şifrelerle hesabınıza giriş yapabilirsiniz.

Her okul/kuruma özel üyelik sistemi oluşturduğumuz için kullanıcı adınız, şifreniz ile birlikte okul/kurum adınızı da giriş ekranında yazmayı unutmamalısınız.

EducatHUB esnek yapısı sayesinde okul/kurumunuza özel bir görünüm kazandırmak için detaylı kurum bilgisi güncelleme sayfasına sahiptir.

Bu sayfada bulunan Logo alanına okul/kurum logonuzu yükleyerek, sol üst köşedeki Educat Akademi logosu yerine okul/kurumunuzun logosunun gösterilmesini sağlarsınız. Ayrıca yüklediğiniz logo, öğrencilerinize vereceğiniz sertifikalarda da görünecektir.

Sol menüde bulunan Giriş Paneli – Kurum Bilgileri menüsü ile Kurum Bilgileri güncelleme sayfasını açabilirsiniz. Bu pencerede bilgilerinizi güncelleyebilir ve logonuzu yükleyebilirsiniz.

Okul/Kurum Yöneticileri, tüm sistemi yönetme yetkisine sahip kullanıcılardır. Okul/Kurum hesabını açan hesap sahibi aynı zamanda yönetici hesabına sahiptir. Yöneticiler, okul/kurum bilgilerini güncelleyebilir, sınıfları oluşturup yönetebilir, yönetici, öğretmen, öğrenci, veli ve içerik yazarları hesaplarını oluşturabilir ve yönetebilirler. Ayrıca kurum duyurularını oluşturabilirler.

Sistemde kullanıcıların sizinle iletişime geçebilmeleri, sertifikalarda doğru isim ve imzanızın eklenebilmesi, duyuruyu yayınlayan yöneticinin kullanıcılara doğru bilgilerle yansıtılabilmesi  gibi yönetimsel işler için bilgilerinizin doğru ve güncel olması gerekmektedir.

Sol menüde bulunan Giriş Paneli – Yönetici Bilgileri menüsü ile bilgilerinizi ilgili alanlarında güncelleyebilir, imza ve resminizi yükleyebilirsiniz. Verileri Kaydet butonu ile yaptığınız değişiklikleri kaydedebilirsiniz.

HUB kullanımında yönetim iş yükünü paylaşmak için başka yöneticileriniz varsa onlara da hesap açarak iş bölümü yapabilirsiniz.

Sol menüde bulunan Kullanıcı Modülü – Yöneticiler menüsü ile açılan ekranda Yeni Kayıt butonu ile sisteme yeni bir yönetici ekleyebilirsiniz.

Ayrıca bu ekranda varolan diğer yöneticileri görebilir, bu yönetici hesaplarını düzenleyebilir veya silebilirsiniz.

Her okul/kurumun olmazsa olması sınıflarımızdır. EducatHUB online eğitim sistemi iki tür sınıf oluşturmanıza olanak tanır. 

Birinci tür sınıflar okul/kurumunuzda fiziki olarak oluşturduğunuz sınıflarınızdır. 1A sınıfı, 2A sınıfı gibi. 

Diğer tür sınıflar ise daha çok kulüp sınıfları olarak tabir edebileceğimiz sanal sınıflarınızdır. Bu sınıflar farklı yetenek ve ilgi alanlarına sahip öğrencileri bir araya getirip onlara özel dersler atayabileceğiniz sınıflardır. Robotik Kulübü, Tasarım Kulübü, Sanat Kulübü gibi.

Sol menüde bulunan Giriş Paneli – Sınıf Yönetimi menüsü ile var olan sınıflarınızı listeleyebilirsiniz. Yeni Kayıt butonu ile Sınıf Adını yazarak sisteme yeni bir sınıf ekleyebilirsiniz.

Seçmeli Ders Olarak Ekle ;

  • HAYIR : Gerçek fiziki sınıflarınızı oluşturmak için bu seçeneği işaretlemelisiniz. 1A, 2A vb..
  • EVET :Sanal kulüp sınıfları oluşturmak için bu seçeneği işaretlemelisiniz. Robotik Kulübü vb..

Dışarıdan Öğrenci Kaydı ;

  • HAYIR : Öğrencileri sınıflara siz ekleyecek iseniz bu seçeneği işaretlemelisiniz.
  • EVET : Öğrencilerinize bir link vererek kendilerini kayıt etmelerini isteyecekseniz bir link oluşturmak için bu seçeneği işaretlemelisiniz. Bu özellik sayesinde okul/kurumunuza özel bir kurs açıp, web sitenizde bunu ilan edip oluşturduğunuz bu linki paylaşarak kursa katılmak isteyenlerin bu şekilde kayıt yapmalarını sağlayabilirsiniz. Ayrıca kursunuz ücretli ise ödeme yapıldığına dair dekontu kayıt sırasında yüklemelerini açıklama bölümüne yazarak isteyebilirsiniz.

Öğretmenler işleyecekleri dersleri sınıflara atama, dersleri işleyebilme ve öğrencilerle yapılacak tüm öğretim faaliyetlerini yürütme yetkisine sahip kullanıcılardır. Bu kapsamda EducatHUB Online eğitim sistemini kullanacak tüm öğretmenlerinizi sisteme kaydetmelisiniz.

Sol menüde bulunan Kullanıcı Modülü – Öğretmenler menüsü ile açılan ekranda var olan öğretmenlerinizi görebilir, listeden bilgilerini düzenleyebilir ve silebilirsiniz.

Yeni Kayıt butonu ile öğretmenlerinizi tek tek yükleyebilirsiniz. Burada oluşturacağınız Kullanıcı Adı ve Parola ile öğretmenimiz sisteme giriş yapacağı için bu kullanıcı adı ve parolayı öğretmenimize iletmelisiniz.

Dilerseniz Örnek Excel dosyasını indirip, dosyanın formatını bozmadan öğretmenlerinizi tabloya ekleyip, bu tabloyu Excelden Yükle butonu ile açılan alana bırakarak otomatik olarak tüm öğretmenleri tek seferde sisteme ekleyebilirsiniz.

Öğrenciler kendilerine atanan dersleri görebilen ve öğretim faaliyetlerini uygulayan kullanıcılardır. Öncelikle Okul/Kurumunuzdaki tüm öğrencilerinizi Sınıf Yönetimi ekranında oluşturduğunuz fiziki sınıflarınıza kaydetmelisiniz. 

Sol menüde bulunan Kullanıcı Modülü – Öğrenciler menüsü ile açılan ekranda var olan tüm öğrencilerinizi görebilir, listeden bilgilerini düzenleyebilir ve silebilirsiniz.

Listedeki düzenle butonu ile öğrencinin detaylı bilgilerine, puan hareketlerine ve kendisi kayıt olmuşsa yüklediği dekont veya evraklara ulaşabilirsiniz.

Ayrıca bu listeden öğrencilere beceri puanı ve rozet verebilirsiniz.

 

Yeni Kayıt butonu ile öğrencilerinizi tek tek yükleyebilirsiniz. Burada oluşturacağınız Kullanıcı Adı ve Parola ile öğrencilerimiz sisteme giriş yapacağı için bu kullanıcı adı ve parolayı öğrencinize iletmelisiniz.

Dilerseniz Örnek Excel dosyasını indirip, dosyanın formatını bozmadan öğrencileri tabloya ekleyip, bu tabloyu Excelden Yükle butonu ile açılan alana bırakarak otomatik olarak tüm öğrencileri tek seferde sisteme ekleyebilirsiniz.

EducatHUB sistemimizde veli bilgilendirmelerine önem vermekteyiz. Öğrencilerin ilerleme raporlarını, kazandıkları sertifika, rozet ve ödülleri velilerimize elektronik posta ile gönderebilmemiz için veli hesaplarını oluşturmalısınız. 

Sol menüde bulunan Kullanıcı Modülü – Veliler menüsü ile açılan ekranda var olan tüm velilerinizi görebilir, listeden bilgilerini düzenleyebilir ve silebilirsiniz.

Yeni Kayıt butonu ile öğrencilerinizi tek tek yükleyebilirsiniz. Burada oluşturacağınız Kullanıcı Adı ve Parola ile öğrencilerimiz sisteme giriş yapacağı için bu kullanıcı adı ve parolayı öğrencinize iletmelisiniz.