Lego WeDo

Robotik ve kodlama eğitimleri öğrencilerimiz bilişimsel düşünme becerisinde ve mekanik gelişiminde aktif rol oynar. Öğrenciler tüketen bir birey olmak yerine üreten bireyler olma yolunda ilerler. Kendi tasarımlarını ve hayal ettikleri projeleri geliştirmek için cesaret kazanırlar.

İçeriklerimizi hazırlarken öğrencilerimizin bir tasarıma bağlı kalmadan özgürce üretebilmelerine özen gösterdik.

Neden WeDo 2.0 temel set?

Öğretileri hayattan koparmadan çocukların problem çözme, mühendislik becerilerini ve akademik başarılarını destekleyen yaparak öğreten bir araçtır. İlkokul dönemi çocuğun bilişsel olarak somut işlemler dönemini yaşadığı dönemdir dolasıyla bütün duyularıyla derste olmak çocuğun öğrenme kalitesini artırır. Wedo 2.0 temel set ve EduCat Akademi de çocuğu bütün duyuları ile derse katmayı hedeflemektedir.

WeDo yazılımı kodlamanın karışık dillerini kullanmak yerine ilkokul çocuklarına hitap edecek şekilde tasarlanmış ve blok tabanlı problama yöntemini kullanmıştır. Blok tabanlı programlama, kodlama dilindeki komutları bloklara yüklemektedir. Bu şekilde öğrenme görselleşir ve çocuğa hitap eder.

Sık Sorulan Sorular:

İlkokul seviyesinde çocukları robotik kodlama ile tanıştırmak onlara ne kazandırır ?

Deneyim, disiplinlerarası düşünme becerisi, problem çözme yeteneği, inşaa etme basamaklarını düşünme becerisi ,akademik başarı ve sayılamayacak bir çok duygusal, sosyal kazanım sağlar.

İlkokul seviyesinde çocuklara verilen robotik kodlama eğitimi onların meslek seçimini etkiler mi?

İlkokulda çocukları robotik ve kodlama ile tanıştırmak onları yazılımcı yapmak istediğimiz anlamına gelmiyor. WeDo 2.0' ın ve robotik kodlamanın çocuğa kazandırdıkları onları doktor da yapabilir öğretmen de ve tabii ki bir yazılım mühendisi de...

İlkokul seviyesinde 18 etkinlikten oluşan 36 saatlik WeDo içeriğimizde proje tabanlı uygulamalarla öğrenciler üreterek öğrenecekler.

 
Seda ESENSeda ESEN
 

Sınıf Seviyesi

2-3-4
 

Ders Süresi

36 Saat