Geleceğin Kapısını EducatHUB ile Arala!


EducatHub olarak biz, öğrencilerin bilgisayar bilimlerinde uygulamalı etkinliklere katılırken, yaratıcı olmayı, işbirliğine dayalı problem çözme becerilerini artırmayı, herhangi bir zorlukla baş etmeye hazırlıklı olmalarını teşvik ederiz. Öğrencilerimizin, sürekli öğrenen ve öğrenmeyi seven bireyler olmalarını sağlarız.

 

Kodlama

Kodlamaya Giriş– Bilgisayarsız Kodlama

Kodlamaya Giriş– Bilgisayarsız Kodlama

Kodlamaya giriş ve bilgisayarsız kodlama etkinlikleri ile karşılaştıkları problemleri çözmeleri için uygulayacakları adımları daha iyi planlarlar. Hayatın her aşamasındaki problemlerin çözümünde kendilerine daha fazla güven duyarlar.
Devamı...
Scratch-Jr-1

Scratch Jr

ScratchJr ile programcılığın temellerini kavrarken izledikleri çizgi animasyonları yaratmanın büyüsünü tadarlar. Kendi etkileşimli hikayelerini ve oyunlarını programlamayı öğrenirler.
Devamı...
codeorg-

Code.Org

Her seviyeden çocuklar için ücretsiz olarak yayınlanan Code.org etkinlikleri ile oyun oynayarak kodlama öğrenirler.
Devamı...
Kodu Game Lab -Online Bilişim Robotik Kodlama Ders Müfredatı ve Uzaktan Eğitimi

Kodu Game Lab

Microsoft'un geliştirdiği üç boyutlu ortamda üç boyutlu karakterlerle oyunlar tasarlamak için oyun kodlama ve tasarlama becerilerini geliştirirler.
Devamı...
 
Scratch 3.0

Scratch 3.0

Scratch ile blok tabanlı programlamanın temellerini kavrarlar. Programcılığın ne kadar kolay ve eğlenceli olduğunu fark ederler. Dünyanın en popüler blok tabanlı programlama dilini öğrenerek, eğlenceli animasyonlar, etkileşimli hikâyeler kodlarlar.
Devamı...
 

Robotik

VEX Robotics IQ

VEX Robotics IQ

VEX Robotics IQ robotik eğitimleri sayesinde gerçek robotları tanıma fırsatı bulurlar. İnsanlığın faydası için robot tasarlamayı ve kodlamayı amaç edinirler. Sensörlerden bilgi almayı, yaratıcılıklarını kullanarak akıllı sistemler tasarlamayı öğrenirler.
Devamı...
Drone Eğitimi

Drone Eğitimi

Erkan Ulu Okulları ile birlikte hazırladığımız Türkiye’de ilk Drone Eğitimi sayesinde eğitim için özel olarak tasarlanmış DJI Tello Edu dronunu kullanmayı ve programlamayı öğrenirler.
Devamı...
Lego WeDo

Lego WeDo

Lego Wedo 2.0 eğitimleri ile öğrenciler hayal güçlerini kullanarak kendi robotlarını tasarlama ve bu robotlara görevler kodlamayı öğrenirler. Lego yapı taşlarının çeşitliliği sayesinde sınırsız tasarımlar yapabilir, sürükle bırak kod blokları ile komutlar vermeyi kolayca öğrenirler.
Devamı...
Makey Makey Etkinlikleri

Makey Makey Etkinlikleri

Makey Makey sayesinde çevrelerindeki herşeyi klavyeye dönüştürür, elektriğin temellerini eğlenerek öğrenirler. Oyun hamurlarıyla oyun oynamak, meyvelerle piyano çalmak gibi bir sürü eğlenceli etkinlikleri uygulama fırsatı bulurlar.
Devamı...
Kağıt Devreler

Kağıt Devreler

Özel olarak tasarlanmış elektrik akımını ileten bant sayesinde eğlenceli elektrik devreleri tasarlarlar. Elektriğin nasıl iletildiğini, hayal güçlerini ve tasarım yeteneklerini kullanarak keşfederler.
Devamı...
Elektrolab Elektrik Devreleri

Elektrolab Elektrik Devreleri

Daha güvenli daha eğlenceli ve daha kolay elektrik devreleri kurabilecekleri bu harika elektronik bilim setleri ile elektronik devre elemanlarını daha yakından tanırlar.
Devamı...
 
Mbot ile Robotik Uygulamalar

mBot ile Robotik Uygulamalar

Robot kavramını mBot robotu üzerinden öğreneceğimiz ve mBlock blok programlama aracı ile kodlayarak robotik uygulamalar deneyimleyeceğimiz bir eğitim serisi
Devamı...
 

Tasarım

Tinkercad 3D

Tinkercad 3D

Tinkercad ile hayal güçlerini kullanarak, hayal ettikleri her şeyi tasarlayıp, gerçeğe dönüştürmenin fırsatını bulurlar. 3 boyutlu yazıcıları kullanarak tasarımlarını nesnelere dönüştürmeyi öğrenirler.
Devamı...
3D Pen ile Tasarım

3D Pen ile Tasarım

3D kalem müfredatımız sayesinde el becerilerini geliştirir, hayal güçlerini kullanarak tasarım yeteneklerini arttırırlar. 3 boyutlu kalem yazıcılarının temellerini ve teknolojisini daha iyi kavrarlar.
Devamı...

Oyun

 
Minecraft

Minecraft

Minecraft ile oyun tasarlamayı öğrenirler. Canlılar, yaşam alanları, besinler, coğrafya, yaşam döngüsü gibi sosyal bilgiler kazanımlarını sanal dünyada uygulama fırsatı bulurlar.
Devamı...
 

Animasyon

 
Pivot Animator

Pivot Animator

Sevilen çizgi karakter çöp adamlar ile eğlenceli animasyonlar yaparlar. Canlıların eklemlerini ve hareketlerini daha iyi kavrar, yaratıcılıklarını kullanarak animasyon yapmanın temellerini öğrenirler.
Devamı...
 

STEAM & Maker

 
STEAM & Maker Etkinlikleri

STEAM & Maker Etkinlikleri

STEAM etkinlikleriyle öğrenciler fen, matematik, teknoloji ve mühendislik alanlarında öğrendiklerini sanat ve tasarım ile bir üst düzeye çıkarıyorlar. Sınırların kalktığı STEAM etkinliklerinde merak, sorgulama, eleştirel düşünme ve inovasyonla dolu bir öğrenme ortamı sağlanıyor.
Devamı...
 

Dijital Dünya

 
Dijital Vatandaşlık – Siber Güvenlik

Dijital Vatandaşlık

Dijital Vatandaşlık eğitimleri sayesinde, sanal dünyada da sorumlulukları olduğunu öğrenirler, gerçek dünyada olduğu gibi sanal âlemde de iyi bir insan olmayı amaç edinirler. Siber tehditler karşısında kendilerini korumayı öğrenirler.
Devamı...