İlkokul

Geleceğin Kapısını EducatHUB ile Arala!

 
EducatHub olarak biz, öğrencilerin bilgisayar bilimlerinde uygulamalı etkinliklere katılırken, yaratıcı olmayı, işbirliğine dayalı problem çözme becerilerini artırmayı, herhangi bir zorlukla baş etmeye hazırlıklı olmalarını teşvik ederiz.

Bu program; öğrencilerimizin hem gerçek dünyada karşılaştıkları hem de çevrelerinde gerçekleşen küresel problemleri tasarım odaklı düşünme becerilerini kullanmalarına fırsat sağlar. Öğrencilerimizin, sürekli öğrenen ve öğrenmeyi seven bireyler olmalarını sağlarız.

Kodlama, robotik kodlama, tasarım, oyun, animasyon, STEAM ve bilişim teknolojileri kategorilerindeki ders içeriklerimiz ile dolu dolu bir ilkokul müfredatına sahip olurlar. İlk programlarını oluşturup, ilk kez robotları programlayacaklar, dijital dünyanın nasıl oluşturulduğunu öğrenerek üç boyutlu nesneler tasarlayacak, oyun ve animasyonlar kurgulayacaklar. İyi bir dijital vatandaş olmayı, internetin risklerinden korunmayı öğrenecekler.
 

KODLAMA

İlkokul - Kodlamaya Giriş– Bilgisayarsız Kodlama

Kodlamaya Giriş– Bilgisayarsız Kodlama

Kodlamaya giriş ve bilgisayarsız kodlama etkinlikleri ile karşılaştıkları problemleri çözmeleri için uygulayacakları adımları daha iyi planlarlar. Hayatın her aşamasındaki problemlerin çözümünde kendilerine daha fazla güven duyarlar.
İlkokul- Scratch 3.0

Scratch 3.0

Scratch ile blok tabanlı programlamanın temellerini kavrarlar. Programcılığın ne kadar kolay ve eğlenceli olduğunu fark ederler. Dünyanın en popüler blok tabanlı programlama dilini öğrenerek, eğlenceli animasyonlar, etkileşimli hikâyeler kodlarlar.

ROBOTİK

İlkokul Vex Robotics IQ

Vex Robotics IQ

VEX Robotics IQ robotik eğitimleri sayesinde gerçek robotları tanıma fırsatı bulurlar. İnsanlığın faydası için robot tasarlamayı ve kodlamayı amaç edinirler. Sensörlerden bilgi almayı, yaratıcılıklarını kullanarak akıllı sistemler tasarlamayı öğrenirler.
İlkokul- Drone Eğitimi

Drone Eğitimi

Erkan Ulu Okulları ile birlikte hazırladığımız Türkiye’de ilk Drone Eğitimi sayesinde eğitim için özel olarak tasarlanmış DJI Tello Edu dronunu kullanmayı ve programlamayı öğrenirler.
İlkokul - Lego WeDo

Lego WeDo

Lego Wedo 2.0 eğitimleri ile öğrenciler hayal güçlerini kullanarak kendi robotlarını tasarlama ve bu robotlara görevler kodlamayı öğrenirler. Lego yapı taşlarının çeşitliliği sayesinde sınırsız tasarımlar yapabilir, sürükle bırak kod blokları ile komutlar vermeyi kolayca öğrenirler.
İlkokul - Makey Makey Etkinlikleri

Makey Makey Etkinlikleri

Makey Makey sayesinde çevrelerindeki herşeyi klavyeye dönüştürür, elektriğin temellerini eğlenerek öğrenirler. Oyun hamurlarıyla oyun oynamak, meyvelerle piyano çalmak gibi bir sürü eğlenceli etkinlikleri uygulama fırsatı bulurlar.
İlkokul - Paper Circuits

Paper Circuits

Özel olarak tasarlanmış elektrik akımını ileten kalem sayesinde eğlenceli elektrik devreleri çizerler. Elektriğin nasıl iletildiğini, hayal güçlerini ve çizim yeteneklerini kullanarak keşfederler.
İlkokul - Çıt Çıt Devreler

Çıt Çıt Devreler

Daha güvenli daha eğlenceli ve daha kolay elektrik devreleri kurabilecekleri bu harika elektronik bilim setleri ile elektronik devre elemanlarını daha yakından tanırlar.

TASARIM

İlkokul - Tinkercad 3D

Tinkercad 3D

Tinkercad ile hayal güçlerini kullanarak, hayal ettikleri her şeyi tasarlayıp, gerçeğe dönüştürmenin fırsatını bulurlar. 3 boyutlu yazıcıları kullanarak tasarımlarını nesnelere dönüştürmeyi öğrenirler.
İlkokul - 3D Pen ile Tasarım

3D Pen ile Tasarım

3D kalem müfredatımız sayesinde el becerilerini geliştirir, hayal güçlerini kullanarak tasarım yeteneklerini arttırırlar. 3 boyutlu yazıların temellerini ve teknolojisini daha iyi kavrarlar.

OYUN

 
İlkokul - Minecraft

Minecraft

Minecraft ile oyun tasarlamayı öğrenirler. Canlılar, yaşam alanları, besinler, coğrafya, yaşam döngüsü gibi sosyal bilgiler kazanımlarını sanal dünyada uygulama fırsatı bulurlar.
 

ANİMASYON

 
İlkokul - Pivot Animator

Pivot Animator

Sevilen çizgi karakter çöp adamlar ile eğlenceli animasyonlar yaparlar. Canlıların eklemlerini ve hareketlerini daha iyi kavrar, yaratıcılıklarını kullanarak animasyon yapmanın temellerini öğrenirler.
 

STEAM

 
İlkokul - STEAM Etkinlikleri

STEAM Etkinlikleri

STEAM etkinlikleriyle öğrenciler fen, matematik, teknoloji ve mühendislik alanlarında öğrendiklerini sanat ve tasarım ile bir üst düzeye çıkarıyorlar. Sınırların kalktığı STEAM etkinliklerinde merak, sorgulama, eleştirel düşünme ve inovasyonla dolu bir öğrenme ortamı sağlanıyor.
 

DİJİTAL DÜNYA

 
İlkokul - Dijital Vatandaşlık – Siber Güvenlik

Dijital Vatandaşlık – Siber Güvenlik

Dijital Vatandaşlık eğitimleri sayesinde, sanal dünyada da sorumlulukları olduğunu öğrenirler, gerçek dünyada olduğu gibi sanal âlemde de iyi bir insan olmayı amaç edinirler. Siber tehditler karşısında kendilerini korumayı öğrenirler.