EducatHUB ile Hayal Et, Düşün, Üret!


Ortaokul bir keşif zamanıdır. Öğrencilerimizin, bugün üzerinde tutku ile çalıştıkları işler onların geleceğini şekillendirir. Uygulamalı programımız sayesinde öğrencilerin sınıf katılımı heyecanı artar ve “İşte bu!” dediği buluş anı ile derinlemesine öğrenme gerçekleşir. Kendi kendilerini keşfetmelerini sağlarız.
 

Kodlama

Ortaokul - Scratch 3.0 Online Bilişim Robotik Kodlama Ders Müfredatı ve Uzaktan Eğitimi

Scratch 3.0

Scratch ile blok tabanlı programlamanın temellerini kavrarlar. Programcılığın ne kadar kolay ve eğlenceli olduğunu fark ederler. Dünyanın en popüler blok tabanlı programlama dilini öğrenerek, eğlenceli animasyonlar, etkileşimli hikâyeler kodlarlar.
Devamı...
SmallBasic

Microsoft Small Basic

Microsoft'un geliştirdiği Small Basic ile gerçek bir programlama diline kolay bir başlangıç yapmış olurlar. Programlamanın ilk keyfine bu müfredat ile varırlar.
Devamı...
App Inventor

App Inventor

App Inventor ile mobil uygulama geliştirmeye ilk adımlarını atarlar. Akıllı cihazların sensörlerini kullanmayı, dünya ile etkileşim güçlerini hayata geçirmeyi öğrenirler. Akıllı telefon uygulamalarını kullanarak zaman harcamayı kenara atıp, o uygulamaları yazmayı öğrenirler.
Devamı...
Ortaokul - Python

Python ve Makine Öğrenmesi

Geleceğin programlama dili Python ile gerçek anlamda programcı olurlar. Çevresindeki birçok probleme gerçek çözüm üretebilirler. Python müfredatımız sayesinde gerçek bir dil ile program yazar, ileride yapay zeka çalışmaları için sağlam bir temel kazanırlar.
Devamı...
 
Çocuklar için Yapay Zeka

Çocuklar için Yapay Zeka

Blok tabanlı kodlama araçları ile yapay zeka teknolojisi kullanarak programlar yapmayı öğrenirler. Öğrencilerin yapay zeka servislerini keşfedecekleri bu yepyeni müfredat Türkiye’de online bilişim eğitim sistemlerinde ilk defa EducatHUB’da.
Devamı...
 

Robotik

Ortaokul – VEX IQ

VEX IQ

VEX Robotics IQ robotik eğitimleri sayesinde gerçek robotları tanıma fırsatı bulurlar. İnsanlığın faydası için robot tasarlamayı ve kodlamayı amaç edinirler. Sensörlerden bilgi almayı, yaratıcılıklarını kullanarak akıllı sistemler tasarlamayı öğrenirler. Bu seviyede dünyanın en büyük robot turnuvalarına hazırlanıp, takım halinde çalışmayı keşfederler.
Devamı...
Drone Eğitimi

Drone Eğitimi

Erkan Ulu Okulları ile birlikte hazırladığımız Türkiye’de ilk Drone Eğitimi sayesinde eğitim için özel olarak tasarlanmış DJI Tello Edu dronunu kullanmayı ve programlamayı öğrenirler.
Devamı...
Arduino ile Akıllı Cihaz Tasarımı

Arduino ile Akıllı Cihaz Tasarımı

Arduino ile elektroniğin kapısını aralayacaklar. Müfredatımız ile sensörlerden bilgi almayı, bu bilgileri işleyip komutlar vermeyi öğrenirler. Hayatımızı kolaylaştıracak projeler yapabilme kapasitesine ulaşırlar. Başlangıç düzeyinde Mblock ile kodladıkları Arduino devrelerini, ileri düzeyde Arduino’nun kendi diliyle kodlamayı öğrenirler. Gerçek anlamda bilişim ile üretimin bir parçası olurlar.
Devamı...
Ortaokul – Lego Mindstorms EV3

Lego Mindstorms EV3

Lego EV3 ile daha gelişmiş sensörleri kullanmayı, daha güçlü motorlarla hareket kabiliyeti yüksek tasarımlar hazırlamayı öğrenirler. Müfredatımız sayesinde öğrenciler robot mekaniğini bir üst seviyeye taşır.
Devamı...
Ortaokul - Micro Bit

Micro:Bit

Micro:Bit ile sensörleri kavrarlar. Robotiğin temellerini eğlenerek öğrenirler. Microsoft’un geliştirdiği MakeCode dilini kullanarak başlangıç düzeyinde uygulamalar yaparlar. MakeCode ile blok tabanlı olarak kodladıkları Micro:Bit’i, daha sonra Python ile ileri düzeyde kodlamayı öğrenirler.
Devamı...
HaloCode ile Projeler Online Eğitim

HaloCode

HaloCode ile öğrenciler IOT ve Yapay Zeka teknolojisini kullanmayı öğrenirler. Robotik bilgilerini kullanarak akıllı ürün tasarımları yapabilme becerisi kazınırlar.
Devamı...

Tasarım

Ortaokul - Tinkercad 3D

Tinkercad 3D

Tinkercad ile sınırsız hayal güçlerini kullanarak, hayal ettikleri her şeyi tasarlayıp, gerçeğe dönüştürmenin fırsatını bulacaklar. 3 boyutlu yazıcıları kullanarak tasarımlarını nesnelere dönüştürmeyi öğrenecekler.
Devamı...
Ortaokul - Tinkercad Circuits

Tinkercad Circuits

TinkerCad Circuits ile elektronik devreleri sanal olarak kuracak ve test edecekler. Böylece malzeme sorunu olmadan birçok devreyi kurup çalıştırıp gözlemleme fırsatı bulurlar.
Devamı...
 
3D Yazıcılarla Üretim Süreçleri

3D Yazıcılarla Üretim Süreçleri

3 boyutlu programlarla tasarladıkları ürünleri nasıl gerçek bir nesneye dönüştürebileceklerini öğrenecekleri bu müfredat ile geleceğin yazıcı teknolojisini daha yakından kavrama fırsatı bulurlar.
 

Oyun

 
Ortaokul – Alice 3

Alice 3

Alice ile kolayca java tabanlı oyun kodlamayı öğrenecekler. Alice 3 müfredatımız ile artık oyun oynamak yerine harika oyunlar geliştirebilecek kapasiteye ulaşırlar.
 

Dijital Dünya

Dijital Vatandaşlık ve Siber Güvenlik

Dijital Vatandaşlık

Dijital Vatandaşlık eğitimleri sayesinde, sanal dünyada da sorumlulukları olduğunu öğrenirler, gerçek dünyada olduğu gibi sanal âlemde de iyi bir insan olmayı amaç edinirler. Siber tehditler karşısında kendilerini korumayı öğrenirler.
Devamı...
Ortaokul – Image Audio Video Editing

Dijital Medya

Resim, ses, video düzenleme araçlarını kullanarak geleceğin kendi medyalarını yaratma kabiliyetine sahip olurlar.

STEAM

 
Ortaokul – STEAM Etkinlikleri

STEAM Etkinlikleri

STEAM etkinlikleriyle öğrenciler fen, matematik, teknoloji ve mühendislik alanlarında öğrendiklerini sanat ve tasarım ile bir üst düzeye çıkarıyorlar. Sınırların kalktığı STEAM etkinliklerinde merak, sorgulama, eleştirel düşünme ve inovasyonla dolu bir öğrenme ortamı sağlanıyor.