Türkiyenin en geniş içeriğine sahip tüm seviyeler için Robotik, Kodlama, STEM ve Seçmeli Dersler Müfredatı EducatHUB’da – EducatHUB
Doğa Okulları EducatHUB Platformunda Online VEX Robotics Yaz Kampına Katılıyor
31 Mayıs 2020
EducatHUB Bilgisayar Bilimleri Eğitimi Haftası Etkinlikleri
8 Aralık 2020

Türkiyenin en geniş içeriğine sahip tüm seviyeler için Robotik, Kodlama, STEM ve Seçmeli Dersler Müfredatı EducatHUB’da

 

EducatHUB, eğitim kurumları için özel olarak geliştirilmiş tüm seviyeler için robotik, kodlama, STEM Müfredatı ile ve Fark Yaratan  Seçmeli Dersler müfredatlarından oluşan bir platformdur. 

Güçlü Yazar Kadrosu ve İlgi Çeken İçerikler

EducatHub müfredatları alanında uzman ve eğitimin içinde olan eğitimcilerimiz tarafından hazırlandı. Sadece; robotik, kodlama ve STEM değil öğrencilerin ilgisini çekecek Espor, Youtuberlık ve İçerik Üretimi dersi, IB müfredatına uygun Sinema dersi gibi seçmeli derslerle zenginleştirildi. Şiir dersinden, dijital vatandaşlık eğitimine bir çok içerik okullarla buluşacak. 
Yazarlarımız için tıklayınız.

Kendi dersini ekle, var olan ders içeriklerini farklılaştır! 

Öğretmenler HUB uzmanlarının yazdığı dersleri kullanırken dersi düzenleyebilir, istediği içeriği ekleyebilir veya mevcut içeriği kaldırabilir. Böylelikle HUB’daki içerikleri isterse farklı sınıflarında farklı şekilde kullanabilir. Tartışma soruları, görevler, projeler ekleyebilir. 

İsterseniz kendi okulunuz için yeni dersler de ekleyebilir kendi müfredatınızı da oluşturabilirsiniz. 

Proje tabanlı öğrenme ile öğrencilere keşfetmeyi özendir

EducatHUB müfredatları Carnegie Mellon Üniversitesi Robot Akademisi tarafından geliştirilen SPARK eğitim modeli ile hazırlandı.  

Takım çalışmasının ön planda olduğu araştırmacı ve eğlenceli öğrenme ortamında öğretmenler; öğrencilerine bireysel veya grup halinde yapacakları projeler verir ve daha çok üretmek için oyunlaştırma dinamiklerini kullanır. 

 

HUB’daki her dersin bir ürünü ve etkinliği var!

HUB’da derslerde öğrenilenlerin bir etkinlikle/ürünle sonuçlanmasını istiyoruz. Her dersin açıklanan temalı bir turnuvası olacaktır. Sene başında açıklanacak olan temalarda, öğrenciler en iyi projeyi seçmek için önce kendi okulunda ürünlerini oylayacak olup, daha sonra Türkiye geneli oylama yapılacaktır. Finale kalan projeler de Ankara, İstanbul ve İzmir’de yapılacak etkinliklerle jürinin karşısına çıkacaktır. 

En iyi film, en güzel şiir, akıllı tarım için geliştirilen elektronik kart veya engelsiz bir dünya için yazılan en iyi programlar bu etkinliklerde seçilecek. 

HUB Tüm Robotik Setlerin müfredatını sunar   

HUB’da VEX Robotics’ten Drone’a, Mbot’tan Lego’ya birçok robot setinin müfredatı bulunmaktadır. Hangi robot setiniz varsa HUB kalitesi ile eğitime başlayabilirsiniz.  

HUB ile farklı robot turnuvalarına hazırlanın

MEB robot turnuvasından Teknofest’e, VEX Robotics’ten FLL’e kadar birçok robot turnuvasına HUB ile öğrencilerinizi hazırlayabilirsiniz. Başarılı ekiplerin rehberliğinde hazırlanan turnuva müfredatlarımızda hem turnuva görevleri hem de stratejileri paylaşıyoruz. 

Oyunlaştırma dinamikleriyle daha fazla öğrenme, daha fazla üretme

EducatHUB sisteminde öğrenciler oyunlaştırmayla eğlenerek öğrenecekler, başardıkça puan, sertifika ve rozetler alacaklar. 

Daha fazla etkileşim

HUB uzmanları yazdıkları müfredatta sınıf içi beyin fırtınası, bölüm sonu değerlendirme soruları ve projelerle sınıf içi etkileşimi arttırmak için öğretmenlere önerilerde bulunuyorlar. 

Dersi kullanan öğretmenler de öğrencilerine geri bildirim vererek iletişimi sınıf dışında da sürdürüyor. 

Yönetici, Öğretmen ve Veli Raporları ile Süreç Sizin Kontrolünüzde

Etkili bir eğitim için öğrenme sürecinde öğretmen ve öğrencinin yanı sıra velinin ve okul yönetiminin de aktif olmasının gerekliliğine inanıyoruz. 

Veli Bilgilendirme Sistemi ile velilerimize öğrencinin neler yaptığını, hangi kazanımlara sahip olduğunu ve aldığı sertifika ve rozetlerin bilgisini gönderiyoruz. 

Okul İdare Paneli ile, tüm sistemin başarısını ve ilerleyişini raporlarla okul idaresine sunuyoruz.

Öğretmen Kontrol Paneli ise sınıf sınıf, öğrenci öğrenci analiz raporları sayesinde öğretmen, öğrenci ve sınıflarının ilerleyişini daha rahat takip edebiliyor, daha kolay değerlendirme yapabiliyor.

Öğretmen Eğitimleri 

HUB’ı kullanacak öğretmenlerle HUB müfredatını yazan yazarlarımızı Ağustos ayında HUB yaz kampında bir araya getiriyoruz. Bu kampta öğretmenlerimize müfredatı nasıl uygulayacaklarını gösteriyoruz. Yıl içinde öğretmenle HUB yazarı arasında sürekli bilgi alışverişi ve düzenli canlı yayınlar yapıyoruz. 

Festivaller ve Konferanslarla iyi örnekleri paylaşıyoruz. 

İstanbul, Ankara ve İzmir’de düzenleyeceğimiz Maker Festivalleri’nde öğrencilerin yaptığı projeleri sergilemek ve öğrencilerle HUB yazarlarını bir araya getirmek istiyoruz. Eğitimde Değişim Konferansları’nda da, yapılacak atölyelerde de  öğretmenlerinizle HUB yazarlarını buluşturuyoruz. 

Öğrenci Yaz Kampları öğrenme toplulukları kuruyoruz. 

En unutulmaz anlar yaz kamplarında yaşanır. 2 yıldır Özyeğin Üniversitesi’nde organize ettiğimiz VEX Robotics yaz kampında oluşturduğumuz VEX Öğrenci Topluluğu’nu diğer dersler için de yapmak istiyoruz. Bu kamplarda benzer konulara ilgi duyan öğrencileri buluşturmak ve yıl boyunca HUB platformunda iletişimde kalmalarını sağlamak istiyoruz. 

İnovasyon Sınıfınızı Biz Kuralım

EducatHUB alan okulların robotik ve inovasyon sınıfının eksiklerini biz tamamlıyoruz. Drone’dan, 3D yazıcıya, VEX Robotics’ten STEM ürünlerine fiziksel ihtiyaçlarınızı beraber belirliyoruz ve hediye ediyoruz. 

Biz Hep Yanınızdayız

HUB yazar ekibine her zaman ulaşabilirsiniz. Uzun yıllar önemli okullarda bilgisayar öğretmenliği, robotik mentörlüğü yapmış bilgisayar öğretmeni ekibimizle her sorununuzda bir telefon kadar yakınınızdayız.