Sağlıkçılar için 3 Boyutlu maske üretim desteği Online Bilişim Robotik Kodlama Ders Müfredatı ve Eğitimi
C# Online Bilişim Robotik Kodlama Ders Müfredatı ve Uzaktan Eğitimi
C# , Tercih Nedenleri ve Geleceği
13 Mart 2020
Yeni-Arduino-Nano-Serisi Online Bilişim Robotik Kodlama Ders Müfredatı ve Eğitimi
Yeni Arduino NANO Serisi – Daha Güçlü, Daha Gelişmiş
27 Mart 2020
C# Online Bilişim Robotik Kodlama Ders Müfredatı ve Uzaktan Eğitimi
C# , Tercih Nedenleri ve Geleceği
13 Mart 2020
Yeni-Arduino-Nano-Serisi Online Bilişim Robotik Kodlama Ders Müfredatı ve Eğitimi
Yeni Arduino NANO Serisi – Daha Güçlü, Daha Gelişmiş
27 Mart 2020

3 Boyutlu Destek Projesi

Sağlıkçılar için 3 Boyutlu maske üretim desteği Online Bilişim Robotik Kodlama Ders Müfredatı ve Uzaktan Eğitimi
Sağlıkçılar için 3 Boyutlu maske üretim desteğiTüm dünyada son günlerde yaşanılan bu zor günlerde, sağlığın, teknolojinin, duyarlı olmanın ve daha birçok meselenin ne denli önemli olduğunun hepimiz farkına vardık.
Sağlığımızı tehdit eden Covid-19 ile mücadelede #hayatevesıgar ve #evdekal mottolarıyla bizler her ne kadar evlerimizde kalsak da hizmet vermek zorunda olan, bizlerin sağlığı için canla başla çalışan vatandaşlarımız da var.
Maske ile dışarıda dolaşmanın yarardan çok zararının olduğunu, insanların korkudan bilinçsizce maske depoladığını defalarca duyduk. Bu yeni salgını anlamaya ve çözüm üretmeye çalışırken birçok hata yapılmasına karşın, güzel gelişmeler de yok değil…
“3 Boyutlu Destek”, Covid-19 ile mücadelede 3 boyutlu yazıcı teknolojisi ile kişisel korunma ihtiyacına cevap vermeye çalışan bir girişim. Bu topluluk kâr amacı gütmemekle birlikte, sağlık sektöründe yaşanılan istisnai koşullara çözüm sunmaya çalışıyor.
Bu güzel girişime aslında sizler de destek olabilirsiniz. https://3boyutludestek.com/ adresine girdikten sonra “DESTEK OL” butonuna tıklayarak, “Baskı Desteği” ya da “Hammadde Desteği” sağlamak için ağa katılabilirsiniz.Sağlıkçılar için 3 Boyutlu maske üretim desteği
Sağlıkçılar için 3 Boyutlu maske üretim desteği
Sağlıkçılar için 3 Boyutlu maske üretim desteğiHastaneler, sağlık kuruluşları ya da doktorlar tedariğinde muhtemel sıkıntılar yaşanabilecek, kritik medikal parça ihtiyaçları için medikal bir parça talep etmek isterseniz de “Talep Et” butonuna tıklayarak talebiniz için formu doldurabilirsiniz.
Üretim:
Tıbbi koruyucu maskenin üretimini yapmak için:
3 boyutlu yazıcıdan çıktı alınması,
PetG şeffaf plakanın hazırlanması ve birleştirilmesi,
Esnek lastiğin hazırlanması ve birleştirilmesi gerekmektedir.
Eğer 3 Boyutlu yazıcınız ve gerekli materyalleriniz varsa ve yüz koruyucu maske üretimi yapmak istiyorsanız https://github.com/3-Boyutlu-Destek/siperlik bu linkten gerekli olan tüm dosyalara erişebilirsiniz.

ÖZGE-SAĞLAM Özge SAĞLAM
https://educathub.com/ozge-saglam/
https://twitter.com/ozgeceegitim