Tinkercad 3D Tasarım Dersi Müfredatı Online Bilişim Robotik Kodlama Ders Müfredatı ve Eğitimi
Minecraft Online-Bilisim-Egitim-Sistemi-kapak Online Bilişim Robotik Kodlama Ders Müfredatı ve Uzaktan Eğitimi
Bir Kere Daha Eğitimde Minecraft
29 Şubat 2020
Drone Online Bilişim Robotik Kodlama Ders Müfredatı ve Uzaktan Eğitimi
Türkiye’nin ilk Drone müfredatı Erkan Ulu Okulları tarafından HUB için yazıldı.
1 Mart 2020

Çocuklar için Tinkercad ile 3 Boyutlu Tasarım Eğitimi

Tinkercad-Ders-Mufredat-Online-Bilisim-Egitim-Sistemi-kapak Online Bilişim Robotik Kodlama Ders Müfredatı ve Uzaktan Eğitimi

21. yüzyıl gerekliliklerine uygun bireyler yetiştirmek amacıyla kurumların ve eğiticilerin en önemli görevlerinden biri, tüketen değil üreten bireyler yetiştirmektir. Bu amaç doğrultusunda hayal ettiğini üreten bireylere sağlanacak eğitim imkanları oldukça önem teşkil etmektedir. Hayal gücünün yaş ile ters orantılı olması, yaş aldıkça kaybolan hayal gücünün kaybolmadan geliştirilmesi için yapılacak eğitimler oldukça faydalıdır. Bu nedenle hem kolay öğrenilir hem de çocukların hayal güçlerini geliştirmesi amacıyla Tinkercad programı kullanılarak yapılan 3 boyutlu tasarım çalışmaları ve üretimi oldukça pozitif sonuçlar ortaya koymaktadır. Tasarım eskiden çok teknik, çok karmaşık ve zor gibi adlandırılırken artık çocukların hayal ettiklerini tasarlamaları çok kolay. Sürükle bırak yöntemi ile basite indirgenmiş her türlü tasarımı yapmaya ve internet olan her yerde tasarım yapılmasını sağlayan web 2.0 aracı olan Tinkercad sayesinde birçok farklı üretim yapılması sağlanmaktadır.

Tinkercad 3D Tasarım Dersi Müfredatı Online Bilisim Egitim Portalı

Tinkercad programı sayesinde düşünme ve hayal etme becerileri gelişen çocuklar gelecekte fayda sağlayacak inovatif ürünler tasarlayıp çıktı almaktadırlar. Genellikle geleceğin konusu robotlar ile ilgili ürün geliştiren çocuklar, tasarladıkları robotlara benzer robotları Legolar ve kodlama ile gerçeğe dönüştürebiliyorlar.

Tinkercad 3D Tasarım Dersi Müfredatı Online Bilisim Egitim Portalı

Tinkercad oldukça hızlı gelişen ve güncellenen bir program. Kod blokları güncellemesi sayesinde çocuklar kodlayarak tasarım yapabiliyor, devreler sayesin de ise elektronik bir devre aracına sahip olmadan devre kurmayı, elektronik projeler oluşturmayı öğrenmiş oluyorlar.

Tinkercad 3D Tasarım Dersi Müfredatı Online Bilisim Egitim Portalı

Çocukların düşünme ve üretme becerilerini en basit halinden profesyonel haline doğru ilerletmeye imkan sağlayan Tinkercad, oldukça faydalı bir araç. 3 boyutlu düşünmek konusunda özellikle sıkıntı yaşayan, canlandırma konusunda sorun yaşayan öğrenciler için de temel derslerin anlaşılmasını kolaylaştırıyor.

Özge SAĞLAM
https://educathub.com/ozge-saglam/